Masáže a rituály 


Nechte se rozmazlovat ...

Masáž je o relaxaci a regeneraci, vnímání tepla a doteků, uvolnění svalů i meridiánových drah. Pozitivní účinek má zejména na kůži, podkoží, svalstvo, vazivo, šlachy, klouby, lymfu, nervy, cévy, srdce, dýchací ústrojí, vnitřní orgány a některé žlázy. Kromě toho mají velmi blahý vliv na vaši mysl a duši. Přijďte si odpočinout a načerpat energii.

Masáž ,,Harmonie'' klasická
Masáž ,,Lymfatická" manuální                          
Masáž ,,Lávové" kameny        
Masáž ,,Bambusová"                                          
,,Těhotenská " masáž
,,Medová" detoxikační masáž   
Masáž ,,Čokoládové pokušení''

Masáž ,,Baňkovo-lávová"

,,Havajská" masáž                                             

,,Indická" masáž hlavy              

,,Reflexe" plosky nohy                                                                                         
Rituál ,,5 elementů''                
Rituál ,,Detox''                                                  
Rituál ,,Magie''                                               

Masáž ,,Harmonie'' klasická

Masáž ,,Harmonie klasická " 

- je jedním z nejstarších léčebných postupů,využívá se především k upevnění tělesného i duševního zdraví, k posílení organismu, uvolňuje ztuhlost svalů, odstraňuje blokace,bolest,nespavost,bolesti hlavy,stres,ochablost svalů,stimuluje krevní oběh,zvyšuje elasticitu svalstva,zlepšuje stav kůže, urychluje látkovou výměnu aj.

Kontraindikace: gravidita,krvácivé stavy,v šestinedělí,horečnaté stavy,zhoubné nádory,kožní onemocnění,záněty,nemoci srdce, křečové žily, opilost, epilepsie, nemoci srdce, bezprostředně po jídle.

Masáž lávovými kameny

-patří mezi nejvyhledávanější masáže pro svoje jedinečné harmonizační a blahodárné účinky. Teplo kamenů na těle působí jako dotyk slunečních paprsků, které jemně prohřívají tělo a uvolňují napětí. Přináší úlevu bolavým a ztuhlým svalům, vyrovnávají tok energie v meridiánových drahách, zlepšují cirkulaci krve, stimulují lymfatický oběh, detoxikují organismus a příznivě působí na celulitidu.

Kontraindikace: křečové žíly,epilepsie,pooperační stavy,otevřené rány,popáleniny,vysoký krevní tlak,těhotenství,šestinedělí,menstruace,kožní infekce,zápaly,implantáty,hypersensitiva na teplo,modřiny,vyrážky,bradavice,horečnaté stavy,zhoubné nádory.

Těhotenská masáž

-tato masáž může zpříjemnit toto období každé ženě.Masáž je prováděná velmi citlivě,bezpečně-to znamená s určitým omezením jak při volbě hmatů,polohy při masáži tak i výběru masážních či éterických olejů.Všechny tahy na celém těle jsou jemné,ale pevné,po celou dobu masáže vnímáme pocity těhotné a snažíme se svým klidem o vzájemné souznění.Masáž představuje skvělý způsob,jak připravit fyzicky i emočně ženu na porod a následující mateřství.Může ulevit při většině běžných těhotenských potížích.

Kontraindikace: první tři měsíce je vhodné masáž vynechat,rizikové těhotenství,jakákoliv neobvyklá bolest,nevolnost,zvracení,vysoký krevní tlak,vnitřní i vnější infekce,horečka,průjem,diabetes,zanícené oblasti,otevřené rány.

Masáž ,,Čokoládové pokušení''

- luxusní čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny její milovníky.Má výborné relaxační,regenerační a hydratační účinky.Obsahuje velké množství antioxidantů,působí na celulitidu,tonizuje,zpomaluje proces stárnutí,dodává kůži hebkost.Obsahuje také důležité prvky pro organismus-draslík,vápník,fosfor,hořčík,vitamíny,minerály,antioxidanty i aminokyseliny.Její báječná chuť a vůně pomáhá odstraňovat,deprese,stres a napětí.Podporuje tvorbu hormonů štěstí-endorfinu a serotoninu.Dosáhnete tak úžasného uvolnění a zrelaxujete si nejen vaše tělo,ale i mysl.

Kontraindikace:alergie,záněty,nachlazení,gravidita,cukrovka,vysoký krevní tlak,křečové žíly,otevřené rány,infekce kůže,zánětlivá a plísňová onemocnění kůže,horečnaté stavy

Reflexe plosky nohy - pohybový aparát

- masáž využívali již v dávných dobách předkové v Číně, Indii nebo také indiáni v severní Americe. Reflexní terapie využívá tlak a masáž reflexních zon na chodidlech nohou ale i rukou. Dalo by se říci, že chodidlo představuje celé lidské tělo. ,,Skutečný návrat k přírodě je možný pouze skrze bosá chodidla''.

Kontraindikace: jsou jen částečné : akutní zánětlivé stavy, těsně po operaci, úrazech, zlomeniny, tržné rány, zraněná chodidla, v těhotenství, vysoké horečky, trombozy, bolestivé křečové žíly.

Masáž lymfatická manuální

-je druh hmatové masážní techniky prováděná manuálně.Podporuje a posiluje funkci mízního systému.Je velmi účinná při odstraňování toxických látek z tkání,napomáhá regeneraci organismu po nemoci,sportu,úrazu,operaci,odstraňuje otoky,posiluje imunitu,obranyschopnost,odstraňuje silné pocity únavy,bolesti hlavy,napomáhá při prevenci i léčbě křečových žil,je součástí léčby lymfedémů, zmírňuje lymfatické otoky a jimi způsobené bolesti,odstraňuje pocit únavy a těžkých nohou zejména u osob se zaměstnáním dlouhého stání či sezení,eliminuje otoky po onkologických operacích a terapiích,zlepšuje stav kůže,napomáhá při odstranění celulitidy.Pro správný a účinný efekt je vhodné provádět lymfodrenáže opakovaně.

Kontraindikace: otoky způsobené onemocněním srdce,ledvin,jater,akutní virové a bakteriální onemocnění,akutní žilní a onkologická onemocnění,otevřené rány,angíny,chřipky, bronchitida,hnisavé rány,ekzémy,pacienti se zvlášť vysokým tlakem,epileptici,pacienti závislí na dialýze,těžké srdeční vady,krvácení.

Masáž bambusová

-provádí se pomocí nahřátých bambusových tyčí,které dodávají tělu teplou energii přírody. Masáž může být velmi jemná,relaxační,uklidňující nebo i intenzivní,stimulující (záleží na tipu provedení). Je velmi prospěšná pro krevní oběh,lymfatický systém,uvolnění svalů,stimulaci nervového systému,pomáhá při celulitidě.

Kontraindikace: křečové žíly,žaludeční potíže,záněty,rakovina,vysoký krevní tlak,srdeční problémy,modřiny,otlaky,těhotenství,zvýšená funkce štítné žlázy,znamínka,bradavice,epilepsie.

Medová detoxikační masáž

-díky výživným látkám obsažených v medu a technice masážních pohybů,dochází k vyplavování toxinů, které se hromadí v organismu a mohou oslabovat imunitu člověka.Má tedy výrazné detoxikační účinky.Působí také léčivá síla medu pokožkou přímo na organismus přes reflexní zóny zad,stimuluje činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení ,zrelaxuje a aktivuje celý organismus.Zvláště se osvědčila při potížích krevního oběhu,revmatických onemocněních svalů a kloubů, artroze,střevních poruchách,plísňových onemocněních střev,pokožky nebo orgánů,chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin,pozitivní výsledky má i v případě chronického únavového syndromu,bolestech hlavy,nervových poruchách všeho druhu,poruchách usínání a nespavosti,výtoku a menstruačních potížích žen,depresích,stavech slabosti podmíněných stářím,při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby,ochabování vitality a výkonnosti,jaterních chorobách,funkčních poruchách slinivky břišní,slabosti ledvin,poruchách potence a neplodnosti,pooperačních stavech.Pokožka je jemná,hladká a krásně voní po medu.Není vhodné se tentýž den umývat mýdlem-pouze vodou (mýdlo by zaneslo pory).Pozitivní účinky detoxikace je možno zhodnotit po delší době.Je vhodné si po masáži odpočinout.

Kontraindikace: po masáži se mohou projevit výtoky u žen,únava.Je to individuální .Každopádně masáž přináší úlevu.Nemohou si ji dopřát lidé alergičtí na med,pacienti s otevřenými ránami,nedoporučuje se ani jedincům trpícím žaludečními vředy a vysokým očním tlakem.

Champi indická masáž hlavy

- má kořeny v tradiční indické masáži hlavy. Byla prováděna muži - holiči za účelem osvěžení, relaxace.povzbuzení a rovněž jako posilující masáž kůže hlavy. Je kombinací tradiční indické masáže hlavy, ajurvédské masáže, originálních masérských technik a aromaterapie. Masáž ulevuje především od bolestí hlavy, migrén, napětí a stresu, bolesti očí i za očima, při potížích sluchu, napětí v čelistních kloubech, stimuluje krevní oběh, celkově uvolňuje nervovou soustavu i blokovaná energetická centra, podporuje růst vlasů.

Kontraindikace: při úrazu na hlavě či krku, při přenosném kožním onemocnění, při epilepsii, extrémně nízkém či vysokém krevním tlaku, v průběhu léčby rakoviny, při vážném zánětu v těle, horečkách i infekčních onemocněních,těsně po jídle, po požití drog či alkoholu, v raném těhotenství, v případě rozšířených cév na hlavě, čele nebo spáncích.

Havajská masáž Lomi - Lomi

- je masážní technika, jejíž základ je ve filozofii  Huna - obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby prstů, dlaní, loktů a předloktí. Lomi - Lomi = ,,laskavé ruce''. Tato masáž hluboce harmonizuje a relaxuje organismus, odstraňuje svalovou bolest, únavu i napětí, pomáhá detoxikovat organismus, má vliv na psychiku.
Kontraindikace: infekční, virové, kožní onemocnění, otevřené rány, varixy ( žíly) a kosmetické žilky,popáleniny, záněty kloubů a otoky, čerstvé operační zákroky, těhotenství

Rituál ,,Detox"

- působí blahodárně na celý organismus s pomocí léčivé síly přírody - minerálním bahnem ze solného jezera Saki, které se nanese nahřáté na záda, přikryje nepropustnou folií, dekou a případně nahřátými lávovými kameny. Mezi tím co bahno působí blahodárně a léčebně na Váš organismus, pomocí detoxikační tělové svíce uvolníme z těla škodliviny, bolesti, záněty, energetické bloky a spoustu jiných neduhů. Tělová svíce pomáhá také aktivovat lymfatický systém a ozdravný proces, snižuje bolest, zmenšuje podlitiny, harmonizuje čakry, hojí bolesti zad, opary, gynekologické problémy, rozpouští zubní váčky aj. Minerální bahno Saki- je vědecky prokázené, že minerální složky obsažené v tomto bahnu, ovlivňují funkce různých orgánů, vyvolávají celkovou reakci organizmu, jež vede k jeho uzdravení. Léčba tímto bahnem byla známá již v 5.stol.p.n.l., v dobách Hérodota. Pomáhá léčit onemocnění opěrného a pohybového aparátu, revmatizmus, infekce kožních nemocí, ženskou neplodnost, gynekologické zánětlivé onemocnění, neurologické nemoci, stomatologická onemocnění, odstraňuje otoky, napomáhá zlepšení výživy tkání, a zrychlení procesu látkové výměny. Má antibakteriální účinek. Má také mnohostranný účinek na základní funkce a systémy lidského organismu : dýchání, krevní oběh, látkovou výměnu, vylučování. 
Kontraindikace: otevřené rány, těhotenství, příliš vysoký krevní tlak, čerstvé operační zákroky, 

Rituál ,,5 elementů"

- tato energeticky harmonizující masáž je velmi příjemná jak na tělo, tak i duši. Pomocí 5 elementů, kterými jsou ,,voda, oheň, vzduch, země a akáša " Vám namasíruji tělo a dodám energii. Nejdříve se aktivuje přes chodidla element vody a masáž probíhá v jejím rytmu - klidně a vlnovitě. Element ohně se nejdříve aktivuje přes chodidla a pak pomocí nahřátých lávových kamenů se provádí masáž. Příjemně prohřívá, uvolňuje zatuhlá místa i blokády, přináší úlevu. Následuje element vzduchu, i ten přes chodidla nejprve aktivuji a pak v rytmu vzduchu a větru se masíruje hlava. I element země se nejprve aktivuje a pak pomocí uzavřených dlaní se masážní technikou promačkává místo po místu. Posledním elementem je akáša. Stejně jako předešlé elementy, i ona se aktivuje přes chodidla a už tím probíhá energetický proces. Po chodidlech se přikládají ruce na další hlavní energetická místa na těle a aktivují se, případně se dodává energie. Jako poslední částí tohoto rituálu je relaxace s lávovými kameny podél páteře. Tuto krásnou masáž si dříve dopřávali pouze vyvolení a vysoce postavení lidé. Dnes si ji můžete dopřát i Vy a věřím, že budete odcházet velmi spokojení :))
Kontraindikace: otevřené rány,těhotenství, křečové žíly, menstruace, pooperační stavy, infekční, virové , zánětlivé onemocnění, příliš vysoký krevní tlak, epilepsie, popáleniny

Rituál ,,Magie"

- tato masáž se vyznačuje kouzlem propojení tří blahodárných aspektů :  naolejování těla teplou masážní vonnou svící a kombinovanou masáží lávových kamenů s klasickou harmonizační masáží. Masážní svíce skrývá v sobě blahodárné a regenerační účinky, jejíž zahřáté přírodní indegrience působí jemně avšak intenzívně na tělo. Působí na všechny smysly a umocňuje tím pocit pohody a relaxace. Masáž teplými lávovými kameny patří mezi nejvyhledávanější masáže pro svoje jedinečné  harmonizační a blahodárné účinky. Teplo kamenů na těle působí jako dotyk slunečních paprsků, které jemně prohřívají tělo a uvolňují napětí. Přináší úlevu bolavým a ztuhlým svalům, vyrovnávají tok energie v meridiánových drahách, zlepšují cirkulaci krve, stimulují lymfatický oběh, detoxikují organismus a příznivě působí na celulitidu. Klasická harmonizační masáž působí na kůži, podkoží svalstvo, vazivo,lymfu, klouby, krevní oběh, aj. V kombinaci s lávovými kameny přináší velkou úlevu zvláště ztuhlým a bolavým svalům.
Kontraindikace : křečové žíly, epilepsie, pooperační stavy, otevřené rány, popáleniny, vysoký krevní tlak, těhotenství, šestinedělí, menstruace, kožní infekce, zápaly, implantáty, hypersenzitivita na teplo, modřiny, vyrážky, bradavice, horečka, zhoubné nádory
Další připravuji